“GÖÇ-MEN-LİK” Fotoğraf Sergisi Açılıyor

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Sanat Galerisi Ankara’da, ülkemizin ve dünyamızın en can yakıcı sorunlarından biri olan göçmenlik konusunu ele alan sergi açılıyor.

Aralarında Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği ( BOFSAD) Üyelerinin de bulunduğu “Göçmenlik” Projesi Fotoğraf Sergisi Ankara TFSF Sanat Galerisi’nde 5 Mayıs 2017 Cuma akşamı 18:00’de açılıyor.

2015 yılında TFSF’nin Türkiye’deki fotoğraf sanatı derneklerine yaptığı çağrı sonucu, İzmir’den Siverek’e, İskenderun’dan İstanbul’a, Bolu’ya kadar Türkiye’nin her yerinden 16 fotoğraf sanatı derneği 2 yılı aşkın bir süre Suriye ve Orta-Doğu’dan dünyaya yayılan göçmenlik konusunu çalıştı. Bu çalışmaların ve emeğin sonunda ortaya kapsamlı bir fotoğraf albümü ve sergisi çıktı.

16 ayrı fotoğraf sanatı derneğinden 74 fotoğrafçının katılımıyla gerçekleştirilen çalışma, Suriye’den ülkemize göçen, bir kısmı başka diyarlara gitmeye çalışan, bir kısmı da başını sokacak bir yer bulup burada kalan yüzlerce göçmenle yapılan görüşmeleri, çekilen fotoğrafları, tutulan kayıtları içeriyor.

Şimdiye kadar bu konuda yapılmış en kapsamlı fotoğraf çalışması olan GÖÇ-MEN-LİK; göç, göçmen ve göçmenlik olmak üzere üç bölümden oluşuyor ve göçmenlerin kim olduklarını, nerden gelip nereye gittiklerini, ülkemizdeki yaşam koşullarını, karşılaştıkları zorlukları, bu zorluklara karşı mücadelelerini konu alıyor.

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Hamza Canbaş, BOFSAD üyelerinin fotoğraflarının da olduğu “Göçmenlik” Projesi Fotoğraf Sergisinin ilerleyen günlerde Bolu’da da açılacağını belirtti.

TFSF Sanat Galerisi’nde 5 Mayıs 2017 Cuma akşamı 18:00’de açılacak GÖÇ-MEN-LİK sergisi, 5 Haziran 2017’ye kadar açık kalacak. Aynı gün tanıtımı yapılacak GÖÇ-MEN-LİK albümü de, TFSF’den ve ülke çapındaki fotoğraf derneklerimizden ve internet kitap sitelerinden temin edilebilecektir.

www.tfsf.org.tr

 

 

Bu yazı Haberler, Sergi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Facebook'ta Paylaş

Yoruma kapalı.

Görüntülenen içerik 87 kişi tarafından okundu.