BOFSAD’da 11. Dönem Fotoğraf Eğitimi başladı.

BOFSAD’da Fotoğraf Eğitimleri başladı.

FOTOĞRAF Sevenlerin bir araya gelerek kurdukları Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) 11. Dönem Temel Fotoğraf Eğitimine başladı.

Her yıl Sonbahar ve İlkbahar aylarında düzenlediği Fotoğraf Eğitimleri ile Bolu’da çok sayıda kişiye fotoğrafı sevdiren ve bazı kursiyerlerine iş imkânı sağlayan Bofsad’ın, 12. Dönem kursiyerleri ders başı yaptı.

Bofsad Dernek Merkezinde Salı ve Çarşamba günleri 18.30-20.30 saatleri arasında yapılan Temel Fotoğraf Eğitimine 20 fotoğraf sever katılıyor. Birinci ve İkinci seviye olarak yapılan derslerde, Fotoğraf nedir ve tarihçesi, Fotoğraf Makinelerinin tanıtımı ve işlevleri,  Objektifler,  Digital Fotoğraf, Işık ve Renk, Işıkölçer (Pozometreler), Yardımcı Ekipmanlar, Pozlandırma ve Değişkenler arası bağlantı, Kompozisyon, Çekim Teknikleri, Fotoğraf Okuma gibi konular yer alıyor. Ayrıca uygulama çekimleri de ders saati olarak uygulanıyor.

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Hamza Canbaş, Fotoğrafın son yıllarda büyük önem kazandığını ve ciddi bir iletişim aracı olduğuna dikkat çekerek, “özellikle sosyal medya kullanıcılarının fotoğraf çekim tekniklerine büyük önem verdiklerini, bu yüzden kurs talepleri olduklarını” söyledi. Hamza Canbaş, “2000’li yılların başından itibaren dünyada fotoğrafın önemi daha çok arttı. Bununla birlikte fotoğraf makineleri de gelişti ve çeşitlendi. İnsanlar daha kaliteli fotoğraf elde edebilmenin yollarını aramaya başladılar. Bu konuda Bofsad, Bolu’daki büyük bir eksikliğin giderilmesinde büyük bir rol oynuyor. Ayrıca; Bolu’nun özellikle sosyal medya üzerinden tanıtılması konusunda üyeleri ile birlikte üzerine düşeni yapmaya gayret ediyor. Bolu’ya gelen ziyaretçi sayısında bir artış var ise burada Bofsad’ın katkıları büyüktür”dedi.

Bu yazı Haberler, kurs kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Facebook'ta Paylaş

Yoruma kapalı.

Görüntülenen içerik 94 kişi tarafından okundu.