BOFSAD, “Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu” Açıldı.

 

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) “2017-2018 Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu” açıldı.

05 Ekim 2017 Perşembe akşamı gerçekleşen, BOFSAD “2017-2018 Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu” açılışına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, BOFSAD üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

BOFSAD, 2017-2018 Sezonun Adı: Mithat Hitit

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Üyelerinin çektiği, Bolu’yu anlatan fotoğraf karelerinden oluşan sunumla, yeni sezona başlayan BOFSAD, bu sezonun adını da katılımcıların oybirliği ile  “2017-2018 Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu” olarak belirledi.

Fotoğraf sunum öncesi konuşma yapan Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Hamza Canbaş: “ Yeni bir sezon başlangıcı yapacağız inşallah. Biz, Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Üyesi arkadaşların Bolu’da çektiği fotoğraflarla, Bolu’yu anlatan karelerle bir sezon başlangıcı yapalım istedik. Bu sezonunu üyelerimizle birlikte aldığımız karar gereği ‘2017- 2018 Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu’ olarak adlandırıyoruz. Mithat Hitit bizim derneğin kurucularındandır. Maddi ve manevi katkıları çoktur. Özellikle üniversiteli üye arkadaşlarımıza da katkısı çoktur. Dolayısıyla böyle bir isimle başlamış olmakta iyi olacak. Biz Bolu Belediyesi ile bir proje başlattık. Son rötuşlarını atıyoruz projenin, 2018 Ağustos ayında “Uluslararası Köroğlu Festivalinde” ödül dağıtım töreni ve katalogların dağıtılmasıyla sonuçlanmış olacak. ‘Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu’ hepinize hayırlı olsun.” diye ifade etti.

“ Güneş Enerjisinin de İhalesini Yaptık.”

Özel bir kentte yaşıyoruz ve inşallah her geçen gün daha farklı bir konuma gelecek sözleriyle konuşmasına başlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “ İlk geldiğimizde su arıtma tesisi yapmıştık. Bu Türkiye’de ki belediyeler içerisinde çok önemli bir olaydı. Müthiş bir mücadele verdik. 4 yıllık neticesinde yeni ihalesini yaptık. Dolayısıyla şehre gelen suyun %75’ini ancak arıtabiliyorduk. %25’ini direk Büyüksu’ya veriyorduk. Büyüksu’nun üst tarafını temizlemiştik ama alt tarafında sıkıntılar vardı. Allah’a binlerce şükür ki şuan onu çözdük.  Bu Bolu’nun geleceği için çok önemli bir proje. Yukarı çarşının restorasyonu ile ilgili yaklaşık 13 yıllık bir mücadele sonucunda şuan onun da ihalesini yapıldı. Güneş enerjisinin de ihalesini yaptık. Şuan bir heyecanlı projemizde Köroğlu Parkının  temeli bitti. Temel alanı 1600m², temel betonu 1750m³. Şuan itibariyle de yine Bolu’nun önemli projelerinden bir tanesi olan Karadere Sularının Bolu’ya gelişi ile ilgili tünel 2737 m.ye ulaştı.”diye belirtti.

“Siz Bolu’da Yaşıyorsunuz, Aynı Zamanda Bolu’yu Yaşıyorsunuz.”

Böyle özel bir şehri dünya kenti yapmaya çalıştıklarını belirterek konuşmasına devam eden Yılmaz: “Bu konuda da Bolu’nun tanıtıma ihtiyacı var. Bolu’yu tanıtmak içinde belki en büyük çalışmalardan bir tanesi de herhalde bu sizlerin yaptığı çalışmalar olabilir diye düşünüyoruz. Bundan öncede Türkiye’de ki fotoğrafçılarla Bolu ile ilgili bazı çalışmalar yaptık. Ama Siz Bolu’da yaşıyorsunuz, aynı zamanda Bolu’yu yaşıyorsunuz. Onun için sizlerin emeğinin, Bolu’nun tanıtımı ile ilgili katkısının çok büyük olacağına inanıyorum.” dedi.

“Bolu Hep İlklerin Şehri Haline Dönüşüyor.”

Bolu turizm kenti olacak, spor kenti olacak, sağlık kenti olacak. Zaten üniversitemiz dolayısıyla eğitim kenti. Diyerek sözlerine devam eden Yılmaz: “ Şunu bilesiniz ki biz hep değişim dönüşümü gerçekleştirmeye çalıştık. Onun için zor oldu bu işler. Bizde zaten zoru tercih ettik. Allah nasip ederse birçok şeyin farklılaştığını göreceksiniz. İnşallah bu sene sonu itibariyle bir batı kenti haline dönüştüreceğiz. İlk defa çöpü yakma tesisini de kurmak için şu an ihale aşamasına geldiğimizi bilesiniz. İtalya ile yaptığımız çalışmaları şu an Danimarka ile de yaparak iki ülkenin katkısını sağlamaya çalışarak daha avantajlı bir yapı tesisini ilk defa Türkiye’de biz kuracağız. Yani Bolu o konularda hep, ilklerin şehri haline dönüşüyor. Önümüzdeki süreçte altyapı kazılarıyla uğraşmayacağız artık. Yani gelecek seneden sonra ancak tamir, bakım olarak altyapıya girilecek. Yazboz tahtası olmayacak şehir. Böyle bir şehri dizayn etmek için bütün gücümüzü sarf ettik. Şimdi yavaş yavaş artık sosyal ve kültürel hadiselere doğru kaynaklarımızı aktarmaya başlayacağız. Bu önümüzde ki süreçte çok farklı olarak bunlar devam edecek. Gelişmiş ülkelere doğru gittiğimizi bilesiniz diyorum. Bizim göremediğimiz eksiklikleri görebilme şansına sahipsiniz. Çünkü denklanşöre bastığınız zaman herhalde yanlış şeyi çekmez. Olanı çeker. Eksik ve aksaklıklar konusunda da herkesin fikrine ihtiyacımız olduğunu ifade ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bizim üzerimize düşen ne varsa yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. ”dedi.

“2017-2018 Mithat Hitit Fotoğraf Sezonu” açılış sunumu sonrası katılımcılara BOFSAD tarafından kokteyl ikram edildi.

Bu yazı Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Facebook'ta Paylaş

Yoruma kapalı.

Görüntülenen içerik 58 kişi tarafından okundu.