Bofsad İzzet Baba anısına sergi açtı, Ahmet amca duygulandı

HMZ_3589BOLU Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) İzzet Baysal Şükran Günleri nedeniyle, İzzet Baysal Anısına Karma Fotoğraf Sergisi açtı.

Şükran günleri kapsamında 13 Mayıs 2013 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Fuaye Salonunda açılan sergiye BOFSAD üyesi 72 fotoğrafçı 200’ün üzerinde eser gönderdi. Sergilenecek mekânın küçük olması nedeniyle, oluşturulan seçici kurul eser sayısını 78’e kadar düşürerek, 35 üyenin eserleriyle sergiyi oluşturdu.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, sergide yer alan bütün eserleri tek tek inceleyerek eser sahipleri hakkında bilgi alırken, Şükran Günlerinde BOFSAD’ın güzel bir sergi ile karşılarında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ahmet Baysal, “Bu fotoğraf sergisini çok beğendim. Amcam İzzet Baysal’a ve Üniversiteye yakışan bir sergi olmuş. Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel ve çok beğendim. Bu eserleri bizim için hazırlayan bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

HMZ_3616                Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Seza Vardallı ise yaptığı konuşmasında, Abant İzzet Baysal Üniversitesine sergi imkânı verdikleri için teşekkür etti. Vardallı, “Ahmet Amcadan övgü dolu sözler duymak bizim için önemlidir. Ancak üzerimize de daha iyisini yapmak gibi bir sorumluluk yüklenmiştir. Biz İzzet Babamıza, Ahmet Amcamıza ve çok değerli Bolulu fotoğraf severlere layık bir sergi hazırlama gayreti içinde olduk. Bugün Bolu’da 200’ün üzerinde üyesi bulunan çok güçlü bir sivil toplum örgütü olduk. Bize Bolu’da rahat çalışma imkânı sağlayan Bolu Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. BOFSAD olarak Bolu’nun tanıtımına, İzzet Amcamızın kurduğu Vakfın tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz ve bunu da en iyi şekilde yapacağız” diye konuştu.

945079_10151591303040238_1970539145_n

Sergimizle ilgili eski haberler için:
İzzet Baysal Şükran Günleri Karma Fotoğraf Sergimiz Açılıyor.
Fotoğraf Sergisi için son hazırlıklar yapılıyor,
İzzet Baysal Günleri BOFSAD Karma Fotoğraf Sergisi

Bu yazı Haberler, Sergi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Facebook'ta Paylaş

Yoruma kapalı.

Görüntülenen içerik 140 kişi tarafından okundu.