BOFSAD Geleneksel İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD), Geleneksel İftar Yemeğinde fotoğraf sevenlerle bir araya geldi.

(BOFSAD) Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin her sene geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği 08 Haziran 2017 Perşembe günü, Bolu Köroğlu Otelde gerçekleşti.

Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Üyelerinin yanı sıra, Bolu Görsel Sanatlar Derneği ve Bolu Bölge Tiyatrosu üyelerinin de katıldığı BOFSAD Geleneksel İftar Yemeğinde yine Geleneksel İftar Menüsü verildi. BOFSAD, iftar yemeği öncesinde, üyelerin fotoğraflarından oluşan sunum ile sezon sonu sunumunu da gerçekleştirdi.

İftar yemeğinde konuşma yapan Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Hamza Canbaş: “Bu sunumumuz ve iftar yemeğimizle beraber 2016-2017 fotoğraf sezonunu kapatıyoruz. Fotoğrafçılar olarak bir araya gelmeyi kapatıyoruz esasında. Ama biz yaz boyunca yine fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Bu çektiğimiz fotoğrafları da 2017-2018 sezonuna başladığımızda bu fotoğraflardan başlangıç sunumu yapabiliriz. O nedenle yazın çektiğiniz fotoğraflarınızı sunum için hazırlayın ve önümüzdeki sezonda bu fotoğraflarla bir başlangıç yapalım diye düşünüyorum. BOFSAD olarak her sene hem il içinde hem de il dışında pek çok gezi düzenledik ve yine 2017-2018 sezonunda geziler planlıyoruz. Her yıl Yedigöller gezisi yapıyoruz ve böylece BOFSAD gezi sezonu da başlamış oluyor. Nasıl iftarımız gelenekselse, bizim Yedigöller gezimizde aynı şekilde gelenekselleşmiş bir gezidir. İftar yemeğimize katılan, derneğimizin kurucu Başkanı Serkan Güçlü, Bolu Görsel Sanatlar Derneği Başkanı Tülin Esen ve dernek üyeleri, Bolu Bölge Tiyatrosu Yönetmeni Onur Yamak ve ekibi ile BOFSAD üyelerimiz, fotoğraf sevenler hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.”diye belirtti.

BOFSAD Kurucu Başkanı Serkan Güçlü: “ 2010 Yılı Mayıs ayında “Fotoğraf Sevenler” diye bir grup kurmuştuk. Daha sonra da ciddi oranda ve hızla büyüdü. Buna neden ise Bolu’da fotoğraf sevenlerin çok olduğunu görüyoruz. Aynı yıl kasım ayında da 7 kişi ile birlikte derneğimizi kurduk. Başlangıçta baya çok oranda sergiler açtık ve hızlı bir şekilde ilerledik. Diğer derneklerden farkımızsa biz bir aile gibi olduk. İstanbul’da bulunmam dolayısı ile 4 senelik bir aranın ardından şimdi geri geldim ve BOFSAD aileme döndüm.”diyerek düşüncelerini ifade etti.

Bu yazı Basından, Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
Facebook'ta Paylaş

Yoruma kapalı.

Görüntülenen içerik 124 kişi tarafından okundu.